Aktualności

,, Mikołajowy zawrót głowy”

,, Mikołajowy zawrót głowy”

6 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa SP uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Kołobrzegu. W czerwonych czapkach na głowie, wyglądali jak prawdziwi Mikołajowie. Podczas wyjazdu, w kinie Wybrzeżu, obejrzeli piękny i wzruszający film ,,Coco”,  a po seansie delektowali się pysznymi lodami w kawiarni ,,Gruszecki”. Emocji było wiele, gdyż niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w kawiarni. Mieli możliwość samodzielnego wyboru i zamówienia lodów lub ciastek. Dzieci wykazały się dużą kulturą i właściwym zachowaniem. Wyjazd był trafionym upominkiem mikołajkowym.  Dziękujemy wszystkim ,,naszym” rodzicom.

Dziękuję pani Aleksandrze  i pani Adriannie za pomoc przy organizacji wyjazdu.

 

K.Tomaszewska

 

 

Spotkanie z sędzią A. M. Wesołowską


Z wielką radością informujemy, że 4 grudnia 2017 r. gościliśmy w Naszej szkole Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, która uświadamiała zarówno uczniom, jak i nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom znaczenie znajomości prawa.

Podczas wykładów poruszone zostały tematy dotyczące ochrony dzieci przed uzależnieniami, potencjalnymi zagrożeniami i konfliktem z prawem. Pani Sędzia zwróciła uwagę na problem przemocy psychicznej, fizycznej, przysłowiowego „klapsa”, omówiła najczęstsze zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo dzieci – uczniów, a także zaprezentowała najefektywniejsze sposoby pomocy dzieciom w takich sytuacjach. Zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną poprzez utworzenie w szkole tzw. ”kącika prawnego”.

Należą się ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siemyślu za umożliwienie spotkania z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Wioletta Kowalska, pedagog

 

"Wiem co jem"

W konkursie plastycznym pt.: „Wiem, co jem” wzięło udział 27 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej w Siemyślu.

Komisja w składzie: Katarzyna Tomaszewska, Aleksandra Szarejko, Beata Fuchs i  Barbara Walkiewicz opierając się na przedstawionym regulaminie konkursowym, przyznała :

v  I miejsce – Szymonowi Sadowskiemu z kl. III a

v  II miejsce – Jakubowi Przytockiemu z kl. I, Dominikowi Zwolińskiemu z kl. III a

v  III miejsce – Kacprowi Malanowskiemu z kl. III a, Marcelowi Thurowowi z klasy I

 

Poza tym komisja oceniająca wyróżniła 6 prac uczniów:

  1. Adama Galka z kl. III b
  2. Janka Mordarskiego z kl II
  3. Adama Śledzińskiego z kl. III a
  4. Michaliny Sochackiej z kl. II
  5. Filipa Karkosika z kl. II
  6. Jakuba Lalika z kl. I

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dyplomem i nagrodą rzeczową.

Dzieci wyróżnione -  otrzymały nagrody pocieszenia.

Organizator: Barbara Walkiewicz

 

Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską,


DOKUMENT W PROGRAMIE (PDF)

 

SPACER PO NADLEŚNICTWIE GOŚCINO

KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ NADLEŚNICTWO GOŚCINO

pt.: „SPACER PO NADLEŚNICTWIE GOŚCINO”

XI 2017r.

 

W połowie listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w regionalnym konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Gościno pt: „Spacer po nadleśnictwie Gościno”. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego stosunku dzieci do przyrody i pracy leśników, rozbudzanie przyrodniczych zainteresowań i ujawnienie talentów plastycznych. Zadaniem – było przygotowanie pracy plastycznej obrazującej piękno i bogactwo lasów Nadleśnictwa Gościno. Uczniowie mieli niespełna dwa tygodnie na przygotowanie prac . Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: przedszkola i „zerówki”, klasy I-III SP, klasy IV- VI SP i gimnazjum /z klasą VII SP/. W konkursie brały udział wszystkie szkoły leżące w obrębie Nadleśnictwa Gościno. Z naszej szkoły zgłosiło się 8 uczniów. Prace oceniała 5-osobowa komisja złożona z pracowników nadleśnictwa. W dniu 24 XI 2017r. , w siedzibie nadleśnictwa  odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu zostało nagrodzonych czworo dzieci:

II miejsce zajęła Marcjanna Pasieka w kategorii gimnazjum i VII klasa

II miejsce zdobyła Wiktoria Kruk –kategoria klas IV- VI SP

Wyróżnienie otrzymała Natalia Mikulska  /gimnazjum /

Wyróżnienie –otrzymał również Maciej Wasiniak /przedszkole i „zerówki” /

Dzieciom wręczono wartościowe nagrody książkowe. Szkoła również pozyskała do swojej biblioteki  książki o tematyce przyrodniczej.Koordynatorem konkursu w szkole była p. D. Andrzejak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 52