Aktualności

WICEMISTRZOSTWO POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM!

 

 

 

 

W dniu 07.11.2018r uczniowie klas III a i b gimnazjum: Kamil Kuś i Stanisław Kolańczyk brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie  zdobyli drugie miejsce, rywalizując z pięcioma innymi szkołami. Zawody odbyły się w Kołobrzegu, w hali Millenium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdeczne gratulacje !

Dobromiła Ściesińska-Andrzejak

 

Spotkanie z książką

W dniu 30.10.2018 r. uczniowie klasy 1 a i 2 Szkoły Podstawowej w Siemyślu uczestniczyli w „uczcie czytelniczej”, przygotowanej przez zaproszonego gościa – pana Zbigniewa Walkiewicza. Pan  dyrektor przeczytał naszym małym pociechom śmieszną bajeczkę pt.: „Chora żaba”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tekstu książeczki, a w dowód wdzięczności uhonorowały pana dyrektora - orderem „Dorośli czytają dzieciom”. Mamy nadzieję, że wizyta pana dyrektora przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszych klasach.

K.Tomaszewska i B. Walkiewicz

 

Inspiracje jesienne


W dniu 25 października 2018 r. uczniowie klas: 1 a i 2 Szkoły Podstawowej w Siemyślu odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Siemyślu. Na początku spotkania  pani kierownik biblioteki zapoznała dzieci ze sposobem wypożyczania książek, a potem przeczytała im  2 piękne wiersze o jesieni. Treść wierszy była inspiracją do wspólnego wykonania pracy plastycznej – drzewko owocowe oraz zawieszenia karmników dla ptaszków. Wizycie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Barbara Walkiewicz i Katarzyna Tomaszewska

 

Wycieczka rowerowa do Dargocic

W dniu 6 X 2018r. została zorganizowana wycieczka rowerowa do Dargocic. Do udziału zgłosiło się 9 uczniów. Ostatecznie pojechało 6 dzieci z klas Va, Vb i VI szkoły podstawowej. Celem wycieczki było wdrażanie dzieci do bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, zachęcanie do aktywnej rekreacji w formie turystyki rowerowej i ukazanie walorów przyrodniczych gmin: Siemyśl i Gościno. Dzieci przejechały ponad 30 km. Nad jeziorem brały udział w pikniku przy ognisku. Wycieczkę zorganizowały panie: D. Andrzejak i D. Świgoń.
 

Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej

Dnia 05.06.2018 po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego „0”. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego - Marta Markiewicz W konkursie wzięło udział 5 zespołów: oddział przedszkolny „0”, klasa IA, IIA, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie: p. Bożena Myśliwiec i p. Wioletta Kowalska. Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IIIB

III miejsce- klasa IIA

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2018 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów. Każdy z nich otrzymał dyplom i nagrody.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 52