Warsztaty plastyczne

Dnia 20.03.2019 r. dzieci z grup 5 i 6-latków wzięły udział w warsztatach
plastycznych z Panią Angelą Kleist w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” . Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi, doskonalić  sprawność manualną oraz czerpać radość z wykonywanej pracy.  Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem realizowały powierzone im   zadania. Robiły biedronki, kwiaty polne z papieru, wykonały wiosenne drzewo, jak również Panią Wiosnę. Na zakończenie malowały farbami akrylowymi przepiękne wiosenne łąki. Na pewno tak miło spędzone chwile zachęcą  dzieci do wyrażania  siebie poprzez aktywność plastyczną.

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2019 r. po raz kolejny dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Już tradycją stał się przemarsz ulicami Siemyśla z własnoręcznie wykonanymi Marzannami, czemu towarzyszył  śpiew nowo poznanych wiosennych piosenek.  Wszyscy ochoczo maszerowali, żeby pożegnać  Zimę a przywitać Wiosnę. Po powrocie do przedszkola każda z grup miała zorganizowane wiosenne zabawy m.in. wiosenne memory, zagadki oraz prace plastyczne.

M. Stankiewicz

Dymom papierosowym mówimy NIE!!!!

W marcu w grupach 3,4,5,6-latków ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Dymom papierosowym mówimy NIE!!” w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Celami konkursu było rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci, kształtowanie świadomych postaw antynikotynowych wśród przedszkolaków. Ponieważ wszystkie prace były wykonane z dużym zaangażowaniem dzieci i wychowawców, każda grupa otrzymała dyplomy za udział w konkursie i nagrody w postaci gier planszowych. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

M. Stankiewicz

„Czyste powietrze wokół nas”

W ramach realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Państwowej  Inspekcji  Sanitarnej „Czyste powietrze wokół nas” dzieci  z grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu
z pedagogiem szkolnym Panią Wiolettą Kowalską. Zaproszony gość uświadamiała dzieci
o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów oraz o skutkach palenia papierosów. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się również o szkodliwości dymu papierosowego. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorowankę ze znakiem zakazu palenia do samodzielnego wykonania.

W. Kowalska

Projekt „Budowle”

W ostatnim tygodniu lutego „Żabki” realizowały projekt „Budowle”. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wiadomości na temat pracy architekta, etapów powstawania domu. Podczas spacerów przyglądały się różnym budowlom (już zakończonym, jak i w trakcie realizacji), zwracając uwagę na elementy charakterystyczne dla każdego budynku. Przedszkolaki samodzielnie lub w grupach konstruowały domy z klocków drewnianych i lego. Podsumowaniem projektu było przygotowanie prac plastycznych, które udekorowały salę przedszkolną.

Małgorzata Pietrasik

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>