Dzień Spadającego Liścia

Dnia 23.09.2019 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych obchodziły Dzień Spadającego Liścia. Z tej okazji nauczycielki przygotowały różnego rodzaju zabawy, które pomogły przedszkolakom godnie przywitać jesień. Nie obyło się również bez wykonania prac plastycznych, symbolizujących przybyła porę roku. Na koniec dzieci wybrały się na spacer, podczas którego miały okazję nazbierać liści w jesiennych barwach do grupowych kącików przyrody. Przez jakichś czas dzieci będą mogły na nie zerkać i wspominać ten interesujący dzień.

Małgorzata Pietrasik

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 16.09.2019 r. wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia była bohaterka Vashti z książki Petera Reynoldsa. Podczas zabaw dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.  Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, których tematem przewodnim była oczywiście kropka.

Warsztaty plastyczne

Dnia 20.03.2019 r. dzieci z grup 5 i 6-latków wzięły udział w warsztatach
plastycznych z Panią Angelą Kleist w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” . Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi, doskonalić  sprawność manualną oraz czerpać radość z wykonywanej pracy.  Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem realizowały powierzone im   zadania. Robiły biedronki, kwiaty polne z papieru, wykonały wiosenne drzewo, jak również Panią Wiosnę. Na zakończenie malowały farbami akrylowymi przepiękne wiosenne łąki. Na pewno tak miło spędzone chwile zachęcą  dzieci do wyrażania  siebie poprzez aktywność plastyczną.

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2019 r. po raz kolejny dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Już tradycją stał się przemarsz ulicami Siemyśla z własnoręcznie wykonanymi Marzannami, czemu towarzyszył  śpiew nowo poznanych wiosennych piosenek.  Wszyscy ochoczo maszerowali, żeby pożegnać  Zimę a przywitać Wiosnę. Po powrocie do przedszkola każda z grup miała zorganizowane wiosenne zabawy m.in. wiosenne memory, zagadki oraz prace plastyczne.

M. Stankiewicz

Dymom papierosowym mówimy NIE!!!!

W marcu w grupach 3,4,5,6-latków ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Dymom papierosowym mówimy NIE!!” w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Celami konkursu było rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci, kształtowanie świadomych postaw antynikotynowych wśród przedszkolaków. Ponieważ wszystkie prace były wykonane z dużym zaangażowaniem dzieci i wychowawców, każda grupa otrzymała dyplomy za udział w konkursie i nagrody w postaci gier planszowych. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>