Jasełka w grupie Pszczółek

Dnia 22.12.2017 r. w oddziale przedszkolnym w grupie Pszczółek odbyły się Jasełka dla rodziców. Dzieci wcieliły się w role świętej rodziny, aniołów, pasterzy oraz trzech króli, którzy złożyli pokłon Jezusowi. Uroku naszemu przedstawieniu dodały piękne przebrania dzieci  i kolędy śpiewane przez nasze maluszki. Mimo wielkiej nieśmiałości dzieci występ bardzo spodobał się rodzicom. Po przedstawieniu przedszkolaki wysłuchały listu od Świetego Mikołaja i życzeń, które Mikołaj  osobiście przekazał dzieciom w krótkim nagraniu telewizyjnym. Na koniec spotkania Panie złożyły wszystkim obecnym życzenia świąteczne i przełamały się opłatkiem. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach oraz spędzonych radosnych chwilach wszyscy się rozeszli w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną.

Opracowała:

Beata Łagodzińska

Jasełka

21 grudnia 2017 r. dzieci z grupy 4 i 5 - latków zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, wprowadzając w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia rodziców i zaproszonych pracowników szkoły. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, trzech króli oraz bajkowych ludków, przybywających z pokłonem do Nowonarodzonego Jezusa. Świąteczną radością napełniły wszystkich wspólnie śpiewane kolędy oraz wykonane ozdoby choinkowe.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w organizację uroczystości.

Krystyna Bohdan

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dokument w programie (PDF)

Mam prawo do ...

Mam prawo do... przedszkolaki przyłączają się do Światowej Kampanii Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Celem kampanii jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji.

Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

W tym roku kampania odbywać się będzie pod hasłem zapobiegania tradycyjnym, krzywdzącym praktykom.

W placówkach oświatowych w Gminie Gołdap w ramach akcji odbędą się spotkania i warsztaty  poświęcone problematyce przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Beata Łagodzińska

Wyjazd do teatru na spektakl "Karolcia"

9 listopada 2017r. 60 uczniów  z klas Ia, IIIa, V wybrało się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia", w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o niezwykłych przygodach  dziewczynki, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym.
Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa np.: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe. Podczas wyjazdu opiekę nad grupa sprawowały panie B.Walkiewicz, A.Pietruk. M.Wójcik, M.Ćwik.

Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była.K.Tomaszewska

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>