Dnia 25.02.2019r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu odbył się finał akcji "Wszystkie kolory świata" organizowanej przez UNICEF Polska. Przez kilka tygodni nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami szyli laleczki, które są symbolem pomocy udzielanej najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio . Podczas części artystycznej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie z klas 1, którzy przenieśli nas na kontynent afrykański. Natomiast przedszkolaki w kolorowych strojach zatańczyły taniec indyjski. Cała akcja miała na celu pokazanie dzieciom, że pomaganie innym może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. A świadczyć może o tym kwota, którą udało nam się tego dnia zebrać. 2500 zł !!! Dzięki tej kwocie pomogliśmy około 25 dzieciom i daliśmy im szanse na przeżycie. Oprócz możliwości zakupienia pięknych lalek w sprzedaży znalazły się kolorowe galaretki, chińskie ciasteczka z wróżbą, afrykańskie bransoletki, magnesy a także zakładki do książek wykonane metodą decupage.

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość w wykonaniu lalek. Pani Monice Kuźmicz i Pani Izabelli Kiljańskiej - Grega za poprowadzenie z dziećmi warsztatów decupage. Pani Katarzynie Tomaszewskiej, Pani Leokadii Sokolnickiej i Pani Milenie Chabera za przygotowanie części artystycznej. Pani Paulinie Chabera za uszycie lalek gotowych do projektowania. Członkom samorządu szkolnego za okazaną pomoc podczas sprzedaży lalek. Pani Katarzynie Jurek, Pani Beacie Fuchs i Pani Leokadii Sokolnickiej za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu akcji.

Koordynator akcji:

Milena Chabera