Dnia 07.06.2017 po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs zorganizowała pani Marta Markiewicz i pani Mariia Tyryk. W konkursie wzięło udział 5 zespołów klasowych: klasa IA, IIA, IIB, IIIA i IIIB. Każda klasa prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe, śpiewając po dwie piosenki.

 

Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:

p. Bożena Myśliwiec

p. D. Andrzejak

 

Komisja przy ocenie brała pod uwagę kryteria językowe, muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce- klasa IIIA

II miejsce- klasa IA

III miejsce- klasa IIB

 

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki.

 

Podczas konkursu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Deutsch ist super”. W maju 2017 na zajęciach języka niemieckiego uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Tematem prac było słownictwo, którego dzieci uczyły się w bieżącym roku szkolnym. Z każdej klasy wyłoniono 3 laureatów:

IIIB

I- Magdalena Kania

II- Martyna Cirin

III- Dominik Reński

IIIA

I- Anna Karczewska

II- Wiktoria Kruk

III- Jowita Gusak

IIB

I- Julia Łupińska

II- Oliwier Łątkowski

III- Sandra Leśniewska

IIA

I- Jagoda Maczyszyn

II- Wiktor Sadowy

III- Milena Kumańska

IA

I- Julia Kmita

II- Erwin Bernard

III- Filip Karkosik

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Markiewicz